Haber

Atlar gitti, 37 bin dolarlık elektrikli faytonlar geldi.

Atlar gitti, 37 bin dolarlık elektrikli faytonlar geldi.

BOLU – Türkiye’nin en önemli turistik yerlerinden biri olan Abant Gölü Milli Parkı’na atların ve faytonların kaldırılmasının ardından parça parça elektrikli faytonlar gelmeye başladı. Vatandaşların beğenisini kazanan ve yaz aylarında hizmet vermeye başlayacak olan faytonlara 6 kişi binebilecek.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlayan Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda yeni bir dönem başlıyor. Daha önce at ve faytonlarla göl çevresini gezen ziyaretçiler, artık valilik kararıyla elektrikli faytonlarla gezebilecek. Vatandaşların beğenisini kazanan ve yaz aylarında hizmete başlayacak olan faytonlara 6 kişi binebiliyor. Talep oranına göre sayısı artırılacak elektrikli faytonlara biniş bedeli henüz belirlenmezken, bir tanesinin maliyetinin 37 bin dolar olduğu öğrenildi.

Elektrikli faytonların yaz aylarında ziyaretçilerin hizmetine açılacağını belirten Tevfik Çeşide, “Abant’ta artık elektrikli fayton devri başlıyor. İlk etapta bir tane vardı, talep üzerine daha fazlası gelecek. At yok, yaylalarda geziyorlar, hizmete başlayacaklar” dedi.

Abant’a yakın köylerden Örencik köyünün muhtarı İdris Balta, “Mudurnu Kaymakamlığı’nın yanına bir faytonumuz geldi. Mevcut atlar yaylalarda duruyor. Talep olunca elektrikli fayton sayısı da artıyor. artırılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu